Navigace:Články, novinky>Technické kroužky pro základní školy pokračují

Technické kroužky pro základní školy pokračují

Již několik let naše škola představuje žákům základních škol řemesla aktivní formou výuky. Žáci si na našich pracovištích vyzkouší celou řadu profesí. Vyrábějí například dřevěnná prkénka, plechové krabičky se svým jménem, výrobky z elektrických drátů a jiné drobnosti, které si odnesou s sebou. Vyzkoušet si můžou servis dopravních prostředků, jizdních kol a čtyřkolek, a zajezdit si na nich. Také si zkusí základy programování PLC modulů pro automatizaci nebo z mechatroniky zapojení pneumatického obvodu, v elektrotechnice ze stavebnic tvoří jednoduché elektrické obvody nebo pájejí drobné výrobky.

Tím se seznámí s vyučovanými obory, zejména modelář, elektrikář, strojní mechanik či mechanik elektrotechnik. Tyto aktivity probíhají jak formou výuky během školního dne, tak i formou kroužků odpoledne po vyučování. Při této příležitosti si žáci prohlédnou další moderní vybavení pracoviště Strojírenská a vyzkouší si některé činnosti.

Některá odpoledne ve spolupráci s firmou ŽDAS, a. s. předvedou její pracovníci jejich techniku a práci s ní. Žáci si opět můžou nějaký výrobek odnést. Naposledy děti viděly ukázky instalatérských prací s kovovými a plastovými trubkami, vyráběla se jednoduchá ptačí budka.

Fotogalerie ke článku

Ve fotogalerii ke článku se nachází celkem 30 fotografií.

Podržením myši nad náhledem fotky zobrazíte popisek, kliknutím zvětšíte.
Články, novinky
Aktuální události
2. 7. - 2. 9. 2018trvá
Letní prázdniny
3. 9. 2018za 12 dní
Zahájení školního roku 2018 / 2019
V 7:55
Přihlášení|IP: 54.198.126.110|Generování stránky trvalo 0.02 s|ver. 2.0  © 2006 - 2018 Petr Libra