Navigace:Články, novinky>1. a 2. místo našich fotbalistů a atletů ve středoško...

1. a 2. místo našich fotbalistů a atletů ve středoškolských hrách.

Po vítězství našich atletů na Středoškolském poháru v Novém Městě na Moravě / 21.9. 2017/ a postupu do krajského kola 26. 9. v Jihlavě jsme se zúčastnili dalších několika okrskových, okresních a krajských kol.

26. 9. na KK v LA poháru sice naši závodníci vybojovali celkově 5. místo družstev, ale v jednotlivcích byli velmi úspěšní Martin Koutník, který v silné konkurenci vybojoval 2. místo v běhu na 1500 m a 3. místo v běhu na 400 m. Výborně si počínal i Tomáš Polák, který získal přední umístění (dvě 4. místa) ve skoku vysokém a skoku dalekém.

O den později 27. 9. se konal na Pilské nádrži Okresní přebor středních škol v přespolním běhu – kategorie VI. B mladších dorostenců, kde naše družstvo chlapců ve složení Holcman, Smetana, Gregorovič, Jindra, Smolík a Sklenář vybojovalo rovněž hezké 4. místo.

4. 10. 2017 uspořádala naše škola Okrskové kolo SŠ ve velkém fotbalu – Pohár Josefa Masopusta. I zde jsme byli velmi úspěšní, když družstvo chlapců Studentská zvítězilo a družstvo chlapců Strojírenská skončilo na 3. místě. Oba týmy ale postoupily do okresního kola ve Velkém Meziříčí – 24. 10.

Atleti završili své letošní soutěže 5. 10. 2017 na Poháru starosty města Bystřice nad Pernštejnem, kde společné družstvo chlapců (Strojírenská a družstvo dívek ze Studentské) vybojovalo celkové výborné 2. místo.

Polák Tomáš – 2. místo ve skoku vysokém
Polák Tomáš - 2. místo ve skoku dalekém (+ Rubáč Denis – 4. místo ve skoku dalekém)
Lojek Lukáš - 3. místo ve vrhu koulí

Štafeta chlapců a dívek – 3. místo

Pro naši školu velmi úspěšný závod, porazil nás pouze silný výběr Slovenska.

24. 10. 2017 – Okresní kolo středních škol v Poháru Josefa Masopusta ve Velkém Meziříčí

Pro naši školu to byla opět velmi úspěšná soutěž, obě naše družstva se probojovala až do finále, kde zvítězili chlapci ze Studentské 2:0 a postoupili opět do krajského kola v Jihlavě (bude se konat na jaře).

1. místo VOŠ a SPŠ Studentská
2. místo VOŠ a SPŠ Strojírenská
3. místo Hotelová škola Velké Meziříčí

Startovalo celkem 6 středních škol.

Družstvo našich chlapců ze Strojírenské startovalo v sestavě: Kolbábek, Veselý, Zástěra, Uhlíř, Hocke, Mácha, Polák, Pokorný, Sytař, Vopršal, Švestka, Viliš, Soukup a předvedlo výborný výkon. 2x vyhrálo, 1x remizovalo a 1x prohrálo.

25. 10. – Okresní kolo SŠ ve stolním tenisu Žďár nad Sázavou

Kategorie VI.B – mladší dorostenci, naše družstvo ve složení Chalupa, Žváček, Smolík, Sklenář, obsadilo 4. místo.

V dalším období budou středoškolské hry pokračovat dalšími přebory, 1. 11. hraje naše společné družstvo SPŠ baráž o postup do krajského kola v házené (9. 11.v Jihlavě) s Biskupským gymnáziem Žďár n. S., ve 2. polovině listopadu proběhnou přebory škol v košíkové a volejbalu, dále bude florbal, šachy, atd……

V prvních dvou měsících letošního školního roku bylo zajištěno pro naše studenty VOŠ a SPŠ celkem 8 sportovních soutěží – viz přehled a umístění našich žáků

Věříme, že i v dalších disciplínách budou studenti naší školy úspěšní. Držíme palce.

Autor: Mgr. Josef Štikar